Kalendář plánovaných akcí
Diskuze - poslední komentáře
Deli2017-03-03 10:38:22
Do interky. Děkuji :-)
Náhodné foto
P9221360_m.jpg

Akce


Protector XIV

Datum: 19. červenec 2017

Misto: BVP Svébořice

URL: http://www.airsoftwars.cz/cz/planovane-akce/51-protector-xiv

Účast: deli (jede), igi (spíše ano), joe (spíše ano), gigi (spíše ano)


Scénář a důležité informace:


V roce 2017 proběhne již 14. ročník airsoftové operace Protector. Opět posuneme tuto událost o další úroveň dál. Protector XIV. bude jako předchozích 8 ročníků se silnými prvky LARPu a vojenské simulace a opět se bude odehrávat v součastném Afghánistánu, konkrétně ve fiktivní provincii Zábul.
Na Protectoru se spolu setkají domorodí vesničané, vojáci mezinárodních jednotek ISAF, agenti různých výzvědných služeb, místní afghánská policie, místní afgánská armáda, místní zdravotníci, kontraktoři, ozbrojené povstalecké skupiny, hnutí Tálibán, zpravodajské týmy a další a další postavy a skupiny (například jedna z mnoha - v roce 2011 skupina prospektorů, v roce 2012 skupina organizace USAID, v roce 2014 telekomunikační společnost Zábul Telecom, v roce 2016 společnost Umbreala corp.).

Co je to LARP ?
LARP – Live Action Role Play - je forma hraní rolí, ve kterém živí lidé fyzicky svými činy představují činy svých postav. Účastníci interagují mezi sebou navzájem a s okolním prostředím, přičemž usilují o splnění cílů ve fiktivním světě reprezentovaném světem skutečným. Pro LARP je typické, že nemá žádné publikum a jeho smyslem je hlavně zábava a zážitek účastníků. Přestože jsou LARPy primárně určeny jejich hráčům a hráčkám a nikoli publiku, jsou velmi fotogenické - především díky propracovaným kostýmům a herním výkonům hráčů.
Tento 14. ročník má z čeho čerpat – organizační tým se s minimálními změnami drží již od začátku a zkušenosti za tuto dobu načerpané promění v roce 2017 opět do špičkového a nezapomenutelného zážitku. Takového, jaký účastníci chtějí a jaký se jim bude líbit.
Vroce 2017 bude předcházet na stejné prostoru ve stejné provincii bojová operace Lizzard (VIII.ročník), která bude utvářet počáteční situaci Protectoru. Zatímco Lizzard je čistě bojová operace s úkolem vytlačit silné povstalecké jednotky z oblasti a nastolit mír, tak Protector je o rekonstrukční a mírové činnosti.

Poslední ročník opět proběhl k naší převážné spokojenosti. Bohužel stejně jako každý rok se objevilo velké množství nedostatků a námětů ke změnám. Proto nás i Vás čeká v příštím roce nemálo změn a nových herních prvků. Budeme provádět tvrdší selekci účastníků, zrušíme pravděpodobně jednu ze základen ISAF, posílíme pravomoci a mandát ISAF a zavedeme nové prvky v oblasti ekonomiky a společenské interakce.
Budeme dále podporovat kmeny, guvernéra, veškeré podnikání, silnou a organizovanou povstaleckou aktivitu, úspěšnou a oblíbenou herní měnu a další lety osvědčené prvky. Stejně jako minulý rok budou platit pravidla omezení používaných zásobníků pouze na tlačné s vyjímkami u kulometů.
Každým rokem víc a víc z Vás chce přijet na Protector významně dřív, než je začátek akce. U některých vesnic a základen je to možné, u některých bohužel ne. Pro příští ročník Vám proto nabízíme si pro určité lokality zamluvit dřívější příjezd a užít si tak v Zábulu delší dobu.
Konec akce je sice plánován na sobotní večer, ale program jsme pro Vás připravili i na sobotní noc. Bude uzpůsoben pro ty, co si chtějí užít více akce, i pro ty, kterým se již do akce nechce.
Na akci bude opět možné dorazit několik dní dopředu a v úterý proběhne v Khas Konaru "Předprotectorová párty". V sobotu večer proběhne ve vymezeném prostoru "afterparty".

Afgánský lid
V prostoru akce bude vybudováno několik vesnic a město (v roce 2016 to bylo 6 vesnic a 1 město). Každá vesnice bude mít herní prvky, jako jsou například restaurace, kino, poštu, a další. Město jako místní sociální a ekonomický hub bude obsahovat centrální policejní stanici, několik restaurací, hlavní mešitu, kancelář guvernéra provincie, pakistánské zastupitelství a opět další a další herní prvky. Přestože převážnou část herních prvků zajistí organizátoři, rozhodně se nekladou meze představivosti a snaze účastníků o dotvoření skvělé a jedinečné atmosféry, kterou si Protector za svou dlouhou a barvitou existenci vybudoval. Organizátoři ze sdružení AIRSOFTWARS o.s. budou v roli prostých vesničanů.
Ústrojová kázeň
- civilní oděv afgánského / arabského typu
- striktní zákaz používání maskovaných uniforem

Pakistánský lid
V prostoru akce bude vybudována jedna vesnice. I zde budou umístěné různé herní prvky, ať už od organizátorů, tak i od samotných účastníků akce. Jen pro vysvětlenou chceme poznamenat, že pakistánský vesničan neznamená automaticky Tálibánec!!!
Ústrojová kázeň
- civilní oděv afgánského / arabského typu
- striktní zákaz používání maskovaných unifPovstalciorem

Hnutí Tálibán
Povstalecké hnutí Tálibán je militantní fundamentalistické hnutí prosazující radikální islámské právo. Svatým a jediným záměrem je vypudit cizáky a bezvěrce ze své země a v regionu nastolit svou jasnou vládu. Hnutí pro tyto účely používá širokou škálu prostředků od kázání víry, pomoc vesničanům a zároveň vhodně zvolené a správně umístěné terorizování, přes vyzbrojování věrných a jejich výcvik, po kladení ideologicky správných nástrah, napadání vojáků ISAF, ničení vojenských cílů a zamezení provádění rekonstrukčních pracích. Na začátku akce bude mít Tálibán pod svým velením přibližně 50 bojovníků. Jestli se Tálibanu podaří naverbovat další ozbrojence z řad vesničanů, závisí pouze na různých okolnostech. K Tálibánu se není možné zaregistrovat, lze se k němu pouze přidat během hry.
Ústrojová kázeň
- striktní zákaz používání maskovacích uniforem a jakýchkoli takových doplňků
- používání taktických vest a armádní výstroje je povoleno
- civilní oděv afgánského / arabského typu

Mezinárodní jednotky ISAF
Silné uskupení vybraných a prověřených jednotek pod zkušeným velením vybuduje v provincii Zábul základnu a naváže přátelské kontakty s místním obyvatelstvem. Jelikož mise a mandát ISAF v regionu je mírová, zahájí mezinárodní jednotky v oblasti rekonstrukční práce, humanitární pomoc a operace k zajištění míru a klidu v oblasti. Silná a přátelská spolupráce s místním obyvatelstvem je základním kamenem úspěchu mezinárodních jednotek.
Ústrojová kázeň
- povinná: pouštní maskovací uniformy nebo multicamy, neprůstřelná/střepinová vesta, ochranná helma
- výjimky může udělit velení ISAF pro jednotky zvláštního určení.

Afgánská národní policie - ANP
Policejní sbor prošel od poslední akce velkou změnou a proto nabírá nové zájemce o službu. Je-li Vaším cílem pomoci udržet v provincii právo a pořádek, registrujte se. ANP blízce spolupracuje s úřadem guvernéra a s ANA.
Ústrojová kázeň
- povinná: černé nebo modré kalhoty, modrá košile, černá nebo modrá čepice
- doporučená: černá neprůstřelná vesta, černá helma

Afgánská národní armáda - ANA
ANA se v roce 2014 ba Protectoru objevila po několika letech a byla to dobrá volba. Příslušníci ANA se svých úkolů zhostili jak měli a ukázali, že i tato ozbrojená složka na Protector patří. Proto ANA otevírá nábor i pro další rok. ANA je rozdělena do čtyř kategorií (Milice, Pěchota, Commados, Special Forces). Nasazení a výstroj se lyší dle těchto kategorií. ANA blízce spolupracuje s úřadem guvernéra a s ANP.
Ústrojová kázeň
dle zařazení: milice (olivová uniforma), pěchota (woodland, helma), Commandos (woodland, neprůstřelná/střepionová vesta, helma), Special Forces (multicam, neprůstřelná vesta)
viz. http://www.ana.wbs.cz/

PMC
Afgánská vláda dokončila vyšetřování společnosti Black Sword Global a byla jí vrácena licence na provozování bezpečnostní agentury.
Za PMC se není v současné době možné přihlásit.
Ústrojová kázeň
doporučená: oblečení "PMC style", neprůstřelná / střepinová vesta, ochranná helma
zakázaná: kompletní maskovací uniforma

Zpravodajské týmy (PRESS)
Prostor na Protectoru XIV. bude i pro zpravodajské týmy a další herní skupiny. Máte zájem provádět zpravodajskou činnost, registrujte se a zamluvte si své místo na akci.
Ústrojová kázeň
- povinná: oblečení odpovídající scénáři (barveně nevýrazné oblečení, kapsáče, apod.)
- doporučená: neprůstřelná vesta a helma

Místo konání: BVP Svébořice, Areál Nové Dvory, poblíž Mimoně
(http://www.mapy.cz/s/cUjt)
Otevření prostoru:
18.7.2017 v 10:00
Registrace účastníků: ANP
18.7.2017 od 16:00 do 20:00, 19. - 21.7.2017 od 10:00 do 22:00, registrovat se bude možné i během hry, od dne 21.7.2017 od 18h bude při registraci od účastníků vybírán poplatek za pozdní registraci 100kč za osobu
Začátek akce: 20.7.2017 v 0:01
Konec akce: 22.7.2017 ve 20:00 (23.7.2017 v 8:00)
Osoby mladší 18-ti let se mohou této akce účastnit pouze s písemným svolením zákonného zástupce a v doprovodu odpovědné osoby starší 18-ti let.
např. je-li členovi týmu méně než 18 let, přinese na registraci potvrzení od rodičů (na požádání zašleme formulář k vyplnění) a odpovědnou osobou mu může být jeho velitel starší 18-ti let.